fbpx

Słownik pojęć marketingowych

Fresh site bonus – co to jest, definicja

Fresh site bonus – definicja. Co to jest?

analityka-internetowa-w-marketingu, słownik

Zjawisko wiążące się z utrzymywaniem wysokiej pozycji w wyszukiwaniach Google przez niedawno założoną stronę (fresh site). Otrzymuje ona swego rodzaju bonus, sprawiający, że mimo z pozoru niedostatecznej ilości wartościowego contentu, linkowania i innych pozycjonujących aspektów, jest wysoko indeksowana.

Zdania na temat fresh site bonus w branży SEO są podzielone. Niektórzy SEOwcy uznają, że zjawisko to jest mitem, ponieważ umieszczanie nowych stron u szczytu wyników wyszukiwań nie jest zgodne z interesami Google. Inni z kolei uznają, że jest to powszechny efekt.

Jak skorzystać na fresh site bonus?

Należy pamiętać, że efekt fresh site bonus utrzymuje się jedynie przez pierwszych kilka dni, maksymalnie kilka tygodni od założenia strony. Warto wykorzystać ten bonus jako okazję do zbudowania silnej pozycji strony.

Już od pierwszego dnia jej funkcjonowania warto wypełniać ją wartościowym contentem, budować linkowanie na stronach o dużym autorytecie i regularnie aktualizować treści. To właśnie na to zwracają największą uwagę algorytmy Google.