fbpx

słownik pojęć marketingowych

Flash, czyli co to?

Na czym polega flash w marketingu?

flash w marketingu

Definicja

Flash to technologia, która umożliwia tworzenie stron internetowych. Jest to metoda bardzo uniwersalna wykorzystywana także do wykonywania ruchomych reklam, gier, czy prezentacji multimedialnych. Może być wykorzystana tylko częściowo w procesie tworzenia nowej strony internetowej przykładowo do zaprojektowania logo. Flash oparty jest o grafikę wektorową na zasadzie klatek kluczowych.

2 ciekawostki o Flash

1. Wykorzystanie technologii Flash

Kiedyś technologia Flash była wykorzystywana na co dzień w procesach tworzenia witryn internetowych. Obecnie jest ona uważana za przestarzałą. Wszystko ze względu na fakt, że nie jest ona przyjazna dla obecnych wyszukiwarek internetowych. Oznacza to, że roboty wyszukiwarek internetowych mają problem z odczytaniem dostępnej na stronie www treści, ponieważ odbierana jest jako niewartościowa dla robota. Jednak nie jest to całkowicie odrzucona technologia, ponieważ obecnie wykorzystuje się jej elementy w połączeniu z fragmentami tekstu. W ten sposób nie traci się wartości strony www dla wyszukiwarek internetowych.

2. Dlaczego jeszcze nie wykorzystuje się technologii Flash?

Obecnie korzystanie z Flash’a jest ograniczone przez kilka czynników. Są to:

  • utrudniona dostępność,
  • utrudnione indeksowanie,
  • usability – Flash,
  • niski poziom bezpieczeństwa,
  • brak wsparcia przeglądarek.

Trzeba mieć na uwadze, że technologia Flash nie sprawdzi się dla wszystkich urządzeń. Dostosowana jest raczej dla użytkowników komputerów stacjonarnych lub laptopów. Z kolei w przypadku wyświetlania na urządzeniach mobilnych napotykane są duże trudności. Ponadto wyszukiwarki nie do końca poprawnie interpretują treści zawarte we Flesh’u, a usability Flash utrudnia nawigację na stronie oraz blokuje kluczowe funkcje przeglądarki. Z kolei niski poziom bezpieczeństwa zwiększa ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem, a brak wsparcia przeglądarek oznacza, że technologia Flash nie jest wspierana automatycznie przez wiodące przeglądarki takie jak przykładowo Chrome.