fbpx

słownik pojęć marketingowych

Firefox, czyli co to?

Jak działa firefox w marketingu?

firefox w marketingu

Definicja

Chcąc przeglądać strony internetowe oraz szukać interesujących wiadomości w Internecie koniecznie jest korzystanie z przeglądarki internetowej. Firefox, a właściwie Mozilla Firefox to jedna z ogólnodostępnych przeglądarek internetowych. Od innych wyróżnia się tym, że posiada otwarty kod źródłowy, który opiera się na silniku Gecko. Do użytku została oddana w 2002 roku i ciągle jest rozwijana przez jej twórców.

2 ciekawostki o Firefox

1. Zalety przeglądarki Firefox

Firefox należy do popularnych przeglądarek internetowych, chętnie wybieranych przez wielu użytkowników. Wszystko ze względu na to, że posiada wiele zalet. Do najważniejszych należą:

  • bezpieczeństwo – Firefox obsługuje najnowsze technologie zabezpieczeń takie, jak szyfrowanie SSL,
  • blokowanie wyskakujących okienek – korzystając z wbudowanego systemu blokowania wyskakujących okien można skutecznie chronić się przed niechcianymi treściami,
  • możliwość pracy na kartach – można otwierać kilka witryn jednocześnie w jednym oknie oraz ustawić dowolną stronę domową,
  • łatwe dostosowywanie – Firefox pozwala na łatwe dostosowanie do różnych urządzeń.

To właśnie dzięki tym właściwościom Firefox wybierany jest, jako główna przeglądarka internetowa zarówno przez osoby prywatne, jak pracowników firm.  

2. Dodatki do Firefox

Przeglądarka Mozilla Firefox oferuje użytkownikom szereg udogodnień w postaci dodatków. Wyróżnia się trzy obszary wspierane, którymi są:

  • wtyczki,
  • motywy,
  • rozszerzenia.

Wtyczki są dodatkami, które pozwalają na usprawnienie pracy i poprawę przeglądania niektórych witryn. Te najpopularniejsze, które można zainstalować w Firefox to Flash Player i Adobe Acrobat. Z kolei motywy to dodatek, który pozwala użytkownikom na zmianę wyglądu interfejsu. Oznacza to, że można dostosować wygląd wizualny pod względem przykładowo kolorystyki, który odpowiada indywidualnym potrzebom. Ostatnim z dodatków Firefox są rozszerzenia, czyli zewnętrzne moduły, które osadzane są po instalacji w przeglądarce. Ich rolą jest zwiększenie funkcjonalności przeglądarki.