fbpx

Sklep internetowy castorama.pl

Baza informacji SEO/SEM o sklepach internetowych

castorama widok sklepu internetowego

O sklepie

Najważniejsze informacje:

 • adres www: castorama.pl
 • Siedziba (miasto): Warszawa
 • Start sklepu (pierwszy screen web archive): 2000
 • Sprzedane towary: budownictwo, wyposażenie wnętrz, narzędzia i sprzęt, ogród

Castorama to marka, która pojawiła się na rynku w 1969 roku we Francji. Została założona przez Christiana Dubois i Maurice Laurent. Pierwszy sklep Castorama pojawił się w Lille i był skoncentrowany na sprzedaży artykułów budowlanych oraz materiałów do remontu. Nazwa „Castorama” to połączenie słów „château” (zamek) i „panorama”.

Marka ta bardzo szybko zyskała popularność i rozpoczęła dystrybucję sklepów na europejski rynek. W 1970 roku powstał pierwszy sklep Castorama w Belgii. W 1988 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Castorama ma swoje sklepy w wielu krajach europejskich i uznawana jest za lidera w branży DIY w Europie.

Pierwszy sklep Castorama w Polsce powstał w 1997 roku i pojawił się w Warszawie. To był przełomowy moment w historii marki, ponieważ firma zyskała w Polsce bardzo dużą popularność i zyskała kolejnych miłośników produktów do remontu i ogrodnictwa. 

Marka Castorama stale rozwija swoją ofertę i wprowadza nowoczesne rozwiązania, takie jak programy wsparcia, sklepy internetowe, rozbudowane doradztwo, czy wsparcie techniczne dla klientów. W ten sposób dba o swoich klientów i stara się być dla nich łatwo dostępna. Firma stawia na proste do wykonania rozwiązania, a co więcej dba o to, by tworzone przez nią produkty sprzyjały ochronie środowiska naturalnego.

Obecnie Castorama jest jednym z głównych graczy na rynku artykułów do remontu i ogrodnictwa w Europie. 

Ciekawostki o marce Castorama:

 • Castorama jest jednym z głównych sieci sklepów DIY na świecie i Europie. 
 • Marka ta znacząco ułatwia klientom dostęp do usług DIY. Zapewnia narzędzia internetowe, nowoczesne materiały budowlane, a także produkty przyjazne środowisku. 
 • Firma skupia swoje działania na ochronie środowiska. Podczas wytwarzania swoich produktów stara się mieć jak najmniejszy wpływ na atmosferę. 
 • Castorama aktywnie uczestniczy w działaniach społecznych i charytatywnych, a co więcej angażuje się w projekty społeczno-edukacyjne. Organizuje również szkolenia zawodowe i programy rozwojowe dla młodych ludzi. 
 • Firma Castorama nawiązała współprace z innymi markami DIY, dobrym przykładem jest Leroy Merlin. Dzięki temu umacnia swoją pozycję na rynku. 

Jakie produkty z Castorama najczęściej są wybierane przez Polaków? 

 • Narzędzia – w sklepach Castorama Polacy najczęściej wybierają narzędzia ręczne, elektryczne i pneumatyczne. Dużą popularnością cieszą się wiertarki, pilarki, młoty, śrubokręty, a także zestawy narzędzi. 
 • Farby i materiały malarskie – Polacy często sięgają również po farby, lakiery, pędzle, wałki malarskie, elementy maskujące i inne akcesoria do malowania. 
 • Materiały budowlane – robiąc zakupy w sklepach Castorama Polacy wybierają również materiały takie jak płyty gipsowo-kartonowe, cement, kleje. 
 • Meble ogrodowe – w sezonie letnim Polacy najczęściej sięgają po meble ogrodowe takie jak krzesła, stoliki, leżaki i parasole. 
 • Rośliny i artykuły ogrodnicze – polscy klienci często wybierają kwiaty, krzewy, trawy, nawozy oraz narzędzia i akcesoria do pielęgnacji ogrodów. 
 • Oświetlenie – dużą popularnością cieszy się również oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, żarówki LED. 
 • Wyposażenie do łazienki – Polacy sięgają również po wyposażenie do łazienki takie jak wanny prysznice, toalety, umywalki, baterie łazienkowe, płytki ceramiczne i inne akcesoria łazienkowe. 
 • Dekoracje wnętrz – często wybierane są również obrusy. Lustra, zegary, obrazy, dywany, firanki, poduszki, które także dostępne są w sklepach Castorama. 
 • Systemy przechowywania – należą do nich szafy, regały, półki i organizery, dzięki którym można lepiej zorganizować przestrzeń w domu. 

Parametry SEO sklepu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze podsumowanie informacji dotyczących parametrów SEO sklepu.

Poniżej widoczność sklepu na podstawie danych z Semstorm.com:

24872

TOP 1

Na pierwszych pozycjach jest 24872 fraz.

46323

TOP 3

W top 3 jest 46323 fraz.

72523

TOP 5

W top 5 jest 72523 fraz.

139489

TOP 10

W top 10 jest 139489 fraz.

244160

TOP 20

W top 20 jest 244160 fraz.

536258

TOP 50

W top 50 jest 536258 fraz.

Najważniejsze parametry SEO domeny:

castorama informacje o domenie

Które podstrony ściągają największy ruch

Najważniejsze podstrony

10 najważniejszych podstron ściągających ruch, według narzędzia Ahrefs:

castorama najlepsze strony seo

które słowa kluczowe ściągają największy ruch

Najważniejsze słowa kluczowe

Poniżej zestawienie najważniejszych słów kluczowych ściągających największy ruch:

castorama najważniejsze słowa kluczowe

czy sklep reklamuje się z pomocą FB, Insta

Reklamy FB, Insta

Sklep prowadzi reklamy w sieci reklamowej Meta, w ramach Instagram oraz Facebook.

 • Link do podglądu w Bibliotece Reklam: link
castorama biblioteka reklam facebook

czy sklep reklamuje się z pomocą Google

Reklamy Google

Sklep prowadzi reklamy w sieciach reklamowych Google.

 • Link do podglądu w Centrum Przejrzystości Reklam Google: link
castorama centrum reklam google

Dane widoczności top 1, top 3, top 5, top 10, top 20, top 50 aktualizowane są raz w miesiącu. Dane pochodzą z narzędzia Semstorm.com.

Parametry SEO domeny, najważniejsze podstrony i najważniejsze słowa kluczowe pochodzą z narzędzia Ahrefs.com. 

Informacje o prowadzonych kampaniach reklamowych Facebook oraz Google pochodzą z narzędzi Biblioteka Reklam Facebook oraz Centrum Przejrzystości Reklam Google. Aktualnie prowadzone kampanie można sprawdzić po przejściu na stronę narzędzia.

Porozmawiajmy

Powiedz nam czego potrzebujesz

Kontakt