fbpx

seo dla e-commerce

Pozycjonowanie Ecwid

Kompleksowy marketing internetowy dla Twojego
sklepu e-commerce opartego na CMS Ecwid. W jednym miejscu.

Poznaj nas bliżej

Porozmawiajmy.
Wypełnij formularz kontaktowy, a my do Ciebie oddzwonimy.

Pozycjonowanie ecwid

Pozycjonowanie sklepów internetowych Ecwid polega na konsekwentnym i regularnym wdrażaniu właściwych działań optymalizacyjnych on-site SEO (wewnątrz Twojego serwisu) oraz off-site SEO (poza stroną internetową).

On-site SEO

W skład on-site SEO wchodzą fundamentalne działania dot. optymalizacji treści (np. dopasowanie struktury nagłówków i utworzenie oraz edycja meta tagów), a także technicznego SEO bazującego na minifikacji kodu HTML i CSS oraz pozostałych składowych procesu pozycjonowania poprawiających wydajność, interaktywność oraz responsywność serwisu.

Off-site SEO

Off-site SEO to przede wszystkim link building oznaczający działania, podczas których specjaliści starają się pozyskać jak najwyższej jakości odnośniki wychodzące zwiększające wartość danego serwisu z punktu widzenia crawlerów (tzw. robotów Google).

Pozycjonowanie Ecwid – kto na tym skorzysta?

Pozycjonowanie Ecwid to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na maksymalizacji zysków w relatywnie krótkim czasie (np. 3-12 miesięcy). Spośród najpopularniejszych dziedzin, które powinny skorzystać z tego rodzaju reklamy w Internecie możemy wymienić m.in.:

  • branżę kosmetyczną i modową,
  • branżę sportową i rekreacyjną,
  • branżę meblową,
  • branżę motoryzacyjną,
  • branżę elektroniczną,
  • branżę zdrowotną,
  • branżę księgarską.

Warto również wspomnieć o wadach pozycjonowania. Są one co prawda praktycznie nienamacalne i nieistotne, ponieważ w pełni rekompensują je korzyści. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fakt, iż pozycjonowanie wymaga czasu. Dlatego, jeżeli chcesz osiągnąć efekty w ciągu kolejnego miesiąca – po prostu zainwestuj w kampanie Google Ads (dawniej AdWords). SEO to proces długofalowy pozwalający uzyskać satysfakcjonujące rezultaty po mniej więcej 3-12 miesiącach od wdrożenia właściwej strategii pozycjonerskiej.

Ponadto efektów pozycjonowania Ecwid nie da się zagwarantować. Są one bardzo przewidywalne i często można je osiągnąć zdecydowanie szybciej, niż wielu zakłada, natomiast na nic nie ma gwarancji. Dlaczego? Ponieważ oddziałują na to zmiany w algorytmach oraz prace konkurencji.

Pozycjonowanie Ecwid – ile kosztuje?

Ile kosztuje pozycjonowanie Ecwid? Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: to zależy. Na początku należy określić swoje cele (np. zwiększenie sprzedaży, rozpoznawalności marki lub wypracowanie przewagi konkurencyjnej). Następnie warto przemyśleć, jakie dokładnie słowa kluczowe są istotne pod kątem danej branży, a także jak szybko chcemy odnotować rezultaty. Wiele również zależy od m.in.:

Pozycjonowanie Ecwid - ile kosztuje?
  • długości obowiązywania umowy SEO – im dłuższa umowa, tym taniej (rekomendujemy decydować się na współprace oscylujące w granicach 12-24 miesięcy);
  • konkurencyjności Twojej branży – najdroższe jest pozycjonowanie sklepów Ecwid w branży farmaceutycznej, meblarskiej oraz odzieżowej;
  • rodzaju pozycjonowanych fraz – jeżeli decydujesz się wyłącznie na frazy ogólne (jedno- lub dwuwyrazowe), SEO będzie zdecydowanie droższe, niż w przypadku działań pod kątem słów z długiego ogona (zaczynających się od 3-4 wyrazów).

W Carted ceny wysokiej jakości usług pozycjonerskich wynoszą od 1 000 do 3 500 zł netto. Aby uzyskać indywidualną wycenę, koniecznie skontaktuj się z fachowcami mailowo lub telefonicznie.

Ile trwa pozycjonowanie Ecwid?

Ile trwa pozycjonowanie Ecwid?

Efekty pozycjonowania Ecwid można zauważyć po mniej więcej 3-4 miesiącach od wdrożenia optymalnej strategii SEO. Wówczas rezultaty będą widoczne w postaci wzrostu ruchu z organicznych (naturalnych) wyników wyszukiwania. Około 6-18 miesięcy potrzeba, aby zmaksymalizować współczynnik makro- oraz mikro konwersji (np. w postaci zakupów w witrynie lub zapisania się do newslettera).

Pozycjonowanie Ecwid – zdecyduj się na współpracę z Carted już dziś!

Współpraca z Carted to kwintesencja reklamy w Internecie. Decydując się na wysokiej jakości usługi SEO gwarantujesz swojej firmie rezultaty, których najprawdopodobniej będzie zazdrościła Ci konkurencja. Dzięki pozycjonowaniu dotrzesz do nowych użytkowników, zbudujesz wiarygodność wśród klientów i zapewnisz sobie długofalowe rezultaty.

Jeżeli chcesz zwiększyć pozycje swojej strony w Google na najbardziej wartościowe frazy kluczowe – po prostu napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. Chętnie pomożemy Ci wdrożyć działania, które dadzą wymierne korzyści. Preferujemy kontakt telefoniczny lub mailowy.

często zadawane pytania

Co to jest Ecwid i jak działa?

Ecwid to platforma e-commerce umożliwiająca łatwe i szybkie stworzenie sklepu internetowego oraz jego integrację z różnymi platformami, takimi jak WordPress, Joomla, Facebook oraz Instagram. Rozwiązanie to oferuje liczne narzędzia i funkcjonalności pozwalające na zoptymalizowanie sklepu i maksymalizację sprzedaży.

Jakie są najlepsze praktyki pozycjonowanie sklepów Ecwid?

Spośród najlepszych praktyk umożliwiających pozycjonowanie sklepów Ecwid możemy wymienić optymalizację on-site (wewnątrz witryny) oraz off-site (poza serwisem). Warto również skupić się na content marketingu – czyli tworzeniu treści blogowych, opisów produktów i kategorii, które edukują internautów i pozwalają im czerpać wiedzę, rozwiązując także najważniejsze problemy.

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania sklepów Ecwid?

Efekty pozycjonowania sklepów Ecwid mogą być widoczne mniej więcej po 3-4 miesiącach od rozpoczęcia działań SEO. Zazwyczaj w tym czasie zauważymy znaczne zwiększenie ruchu z wyszukiwarek. Twoja oferta również ulegnie znacznej popularyzacji. Jeżeli natomiast interesują Cię realne efekty w postaci maksymalizacji makro- oraz mikro konwersji – będziesz musiał poczekać około 3-12 miesięcy.

Czy Ecwid oferuje wsparcie techniczne w zakresie pozycjonowania sklepów?

Tak, pozycjonowanie Ecwid może być zdecydowanie łatwiejsze, korzystając z dostępnych materiałów stworzonych przez twórców. Najbardziej powszechną bazą wiedzy jest dokumentacja i samouczki (czyli materiały szkoleniowe). Istotna jest także rozbudowana społeczność użytkowników pomocna w każdym aspekcie oraz dział wsparcia technicznego.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepów Ecwid?

Pozycjonowanie sklepów Ecwid to bardzo zaawansowany proces. W perspektywie długofalowej okazuje się ponadprzeciętnie opłacalny, ponieważ wyróżnia go wysoki zwrot z inwestycji. Biorąc pod uwagę aktualne standardy, za SEO należy zapłacić od 1 000 do 3 500 zł netto, chociaż nie stanowi to reguły. Wiele zależy od m.in. konkurencyjności Twojej branży, rodzaju pozycjonowanych fraz kluczowych oraz preferencji dot. czasu oczekiwania na efekty. Im dłużej możesz poczekać, tym SEO będzie tańsze. Osobiście rekomendujemy umowy na 12-24 miesiące.

Porozmawiajmy

Powiedz nam czego potrzebujesz

Kontakt