fbpx

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce to nasza mocna strona od lat. W Carted zatrudniamy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy przygotowują wysokiej jakości sklepy www oparte na wtyczce WooCommerce. Spośród konkurencji wyróżniamy się indywidualnym podejściem do każdego zlecenia (np. poprzez świadczenie bezpłatnych i zupełnie niezobowiązujących konsultacji) oraz przystępnymi cenami – adekwatnymi do oczekiwanej jakości. Jesteśmy również w stanie bezproblemowo doradzić odnośnie doboru wtyczek i sprawnie je zaimplementować lub ewentualnie stworzyć dedykowany dodatek wpasowujący się w specyfikę projektu naszego klienta.

woocommerce-logo

Sklepy internetowe WooCommerce projektujemy w oparciu o gotowe lub samodzielnie przygotowane szablony. Dostosowujemy się do założonego budżetu. Klienci chwalą nas również za bezproblemowy kontakt w fazie projektowej oraz sklepy internetowe stworzone zgodnie z najnowszymi standardami SXO (SEO + UX). Zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale, dlatego każdy projekt jest wydajny, responsywny oraz interaktywny – dzięki temu znacząco minimalizujemy współczynnik odrzuceń, zwiększając wrażenia użytkowników.

Sprawdź naszą ofertę już dziś! Zadzwoń do nas lub napisz. Pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka do CMS WordPress, czyli obecnie jednego z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią na świecie. Pierwotnie WordPress był platformą dla blogerów, natomiast wraz z rosnącą renomą tego oprogramowania deweloperzy zaczęli rozwijać WordPress o dodatkowe funkcjonalności umożliwiające m.in. tworzenie profesjonalnych stron www i sklepów internetowych.

Warto wiedzieć!

Biorąc pod uwagę najnowsze statystyki, na WordPressie działa 37% wszystkich stron internetowych, a na WooCommerce (wtyczce sklepowej) jest aż 25% sklepów internetowych (to jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich obecnie dostępnych oprogramowań).

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce – dlaczego warto zainwestować w sklep internetowy WooCommerce?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w sklep internetowy oparty na WooCommerce. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

Skalowalność

WooCommerce to oprogramowanie bardzo podatne na skalowalność, co oznacza, że stworzony sklep internetowy będzie „rósł” wraz z rozwojem Twojej firmy. Możesz zacząć od małego sklepu z kilkudziesięcioma produktami, a potem bezproblemowo go rozwijać – rozszerzając ofertę, dodając także więcej praktycznych funkcjonalności oraz rozszerzeń.

Elastyczność

Wtyczka WooCommerce jest bardzo elastyczna i pozwala na dostosowanie sklepu internetowego zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Specjaliści Carted bez problemu dopasują wygląd Twojego sklepu internetowego, dodadzą różne opcje płatności i wysyłki, a także wdrożą właściwą ścieżkę zakupową – w taki sposób, żeby klient po wejściu na stronę był kierowany bezpośrednio do zakupu produktu (bez tzw. błądzenia po witrynie).

Liczne integracje

WooCommerce można w łatwy sposób zintegrować z innymi narzędziami, m.in.:

 • narzędzia do e-mail marketingu,
 • zaawansowane instrumenty analityczne,
 • integracje umożliwiające prostsze zarządzanie zamówieniami.

Dostępność wtyczek i motywów

WooCommerce wyróżnia się bardzo rozbudowaną społecznością. Dzięki temu dostępnych jest tysiące praktycznych wtyczek i motywów umożliwiających dostosowanie wyglądu sklepu internetowego do swoich preferencji, a także rozszerzenie funkcjonalności – w taki sposób, żeby sklep był użyteczny zarówno dla użytkowników, ale także bezproblemowy w samodzielnej obsłudze dla właściciela.

Atrakcyjne koszty użytkowania WooCommerce

WooCommerce jest darmową wtyczką. Koszty trzeba ponieść jedynie za wykup hostingu (około 100-150 zł brutto rocznie) oraz domeny (ceny zaczynają się od 20 zł brutto rocznie).

Prosta obsługa

Sklepy internetowe oparte na oprogramowaniu WooCommerce są bardzo proste w obsłudze nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu rozwiązaniami.

Popularność

WooCommerce to obecnie jedno z najpopularniejszych oprogramowań e-commerce na świecie. W konsekwencji dostępne jest bardzo szerokie grono web developerów, którzy oferują wdrożenia poszczególnych wtyczek i tworzenie dedykowanych rozwiązań (np. zaawansowanych modułów lub integracji) w bardzo przystępnych kryteriach cenowych.

Tworzenie sklepów internetowych WooCommerce – na co zwracamy uwagę podczas przygotowywania projektów?

W Carted zwracamy uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Zależy nam, aby każdy sklep internetowy WooCommerce był dostosowany do aktualnych standardów UX (ang. User Experience). Ważne dla nas jest także wdrożenie właściwych elementów, które sprawią, że projekt będzie przyjazny robotom Google (tzw. spiderom, pająkom lub crawlerom), ponieważ dzięki temu będzie można również go łatwo wypozycjonować na najwyższe miejsca w wyszukiwarkach. Kompleksowość naszych rozwiązań skutkuje zwiększeniem zadowolenia użytkowników oraz maksymalizacją konwersji (np. w postaci zakupu produktu, odwiedzenia podstrony produktowej lub wypełnienia formularza kontaktowego).

Jakie są sklepy internetowe projektowane przez specjalistów Carted? – 5 istotnych elementów

Sklepy internetowe projektowane przez specjalistów Carted są:

 • intuicyjne – mają przejrzysty i łatwy w nawigacji interfejs, który pozwala użytkownikom szybko znaleźć to, czego szukają;
 • wydajne – szybko się ładują, aby zapewnić internautom jak najlepsze wrażenia podczas korzystania ze sklepu internetowego WooCommerce;
 • responsywne – dostosowane nie tylko do komputerów i laptopów, ale także do wszystkich urządzeń mobilnych tj. smartfony oraz tablety;
 • funkcjonalne – posiadają liczne integracje (np. z firmami kurierskimi oraz najpopularniejszymi systemami płatności), praktyczne wtyczki (np. ułatwiające pozycjonowanie) oraz funkcjonalną wyszukiwarkę produktów, za pomocą której użytkownicy mogą szybko znaleźć to, czego szukają;
 • bezpieczne – każdy nasz projekt posiada certyfikat SSL (protokół HTTPS) umożliwiający internautom dokonywanie bezpiecznych zakupów bez możliwości utraty wrażliwych danych.

Warto również wspomnieć, iż sklepy internetowe WooCommerce zaprojektowane przez specjalistów Carted wyróżniają się prostym i intuicyjnym procesem zakupowym oraz starannie zoptymalizowaną ścieżką zakupową.

Ile kosztuje sklep internetowy WooCommerce?

Koszt sklepu internetowego WooCommerce zależy od wielu aspektów. Na finalną cenę składają się m.in.:

 • cena szablonu – zależy od tego, czy jest gotowy, czy projektowany na zamówienie klienta (im bardziej zaawansowany szablon, tym droższy może być);
 • koszt hostingu i domeny – cena może się różnić w zależności od dostawcy usług hostingowych oraz rejestratora domen;
 • koszt wtyczek – jeżeli chcesz dostosować sklep do indywidualnych potrzeb, możesz potrzebować dodatkowych płatnych wtyczek lub tworzonych na zamówienie (w tym przypadku ceny różnią się w zależności od ich funkcjonalności oraz producenta).

Istotny okazuje się także wybór firmy, która zajmie się kompleksowym wdrożeniem projektu. Jest to również pewien koszt, który zależy przede wszystkim od doświadczenia specjalistów oraz ich umiejętności.

Finalnie koszty za stworzenie sklepu internetowego WooCommerce zaczynają się od kilku tysięcy złotych netto. Najbardziej zaawansowane projekty mogą kosztować nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych netto.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tworzenia sklepów internetowych WooCommerce?

Czy trzeba mieć doświadczenie w tworzeniu sklepów internetowych, aby samodzielnie zarządzać WooCommerce?

Nie, oprogramowanie WooCommerce jest łatwe w obsłudze nawet dla osób bez doświadczenia w tworzeniu sklepów internetowych.

Dlaczego warto zdecydować się na sklep internetowy WooCommerce?

Sklep internetowy WooCommerce to przede wszystkim możliwość dostosowania wyglądu projektu do indywidualnych preferencji, a także dodania różnorodnych opcji płatności i wysyłki. Warto również wspomnieć, iż ze względu na popularność tego oprogramowania dostępna jest duża liczba wtyczek (np. wtyczki ułatwiające pozycjonowanie, poprawiające wydajność) i grono specjalistów, którzy wdrożą niezbędne funkcjonalności w atrakcyjnych kryteriach cenowych. WooCommerce jest również prosty w obsłudze nawet dla osób bez doświadczenia w tworzeniu sklepów internetowych.

Jaka jest najważniejsza zaleta oprogramowania WooCommerce?

Sklep internetowy WooCommerce można wdrożyć stosunkowo tanio, a dodatkowo jest to system skalowany, co oznacza, że będzie „rósł” z Twoją firmą.

Czy za użytkowanie WooCommerce trzeba płacić?

Nie. WooCommerce jest darmowy, jednak należy liczyć się z minimalnymi kosztami utrzymania hostingu, domeny oraz wdrożenia przez specjalistów.

Jakie są koszty związane ze stworzeniem sklepu internetowego WooCommerce?

Koszty związane ze stworzeniem sklepu internetowego WooCommerce obejmują przede wszystkim cenę za hosting, domenę, motyw, wtyczki oraz usługi specjalistów dot. wdrożenia.

Czy WooCommerce jest skalowalny?

Tak. Oprogramowanie WooCommerce jest skalowalne. Możesz zacząć jako właściciel małego sklepu internetowego (z kilkudziesięcioma produktami), a po czasie rozbudować go do złożonego e-commerce nawet o objętości kilku tysięcy produktów i dziesiątek dodatkowych funkcjonalności.

Czy WooCommerce posiada system pomocy i wsparcia dla użytkowników?

Jeżeli potrzebujesz pomocy, możesz skonsultować swoje obiekcje na dedykowanych do tego forach z lokalną społecznością. Obecnie również wiele firm i web developerów oferuje usługi wsparcia i rozwoju dla sklepów internetowych bazujących na oprogramowaniu WooCommerce.

sprawdź też

Porozmawiajmy

Powiedz nam czego potrzebujesz

Kontakt