fbpx

e-commerce

Pozycje produktów na Allegro

Co ma na to wpływ i czy warto sprzedawać wielokanałowo?

Pozycjonowanie produktów na Allegro jest procesem relatywnie podobnym do optymalizacji stron w wyszukiwarkach. W tym przypadku również należy wziąć pod uwagę doświadczenia użytkowników i dbać przede wszystkim o właściwe tytułowanie aukcji oraz tworzenie odpowiednich opisów produktów, uwzględniając konkretne słowa kluczowe. Istotne okazują się także referencje oraz regularna aktualizacja oferty. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co ma wpływ na pozycje produktów w serwisie Allegro i czy warto sprzedawać wielokanałowo – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

widok strony głównej allegro

Pozycjonowanie Allegro – co to jest?

Termin „Pozycjonowanie Allegro” odnosi się do procesu optymalizacji ofert produktów na platformie Allegro w celu poprawy ich widoczności i pozycji w wynikach wyszukiwania.

Allegro to popularna polska platforma e-commerce, na której sprzedawcy mogą wystawiać swoje produkty. W celu zwiększenia szans na sprzedaż, towary powinny być dobrze widoczne – wówczas potencjalni klienci łatwo je odnajdą i dokonają zakupu lub wyślą zapytanie ofertowe.

Pozycjonowanie Allegro – dlaczego warto połączyć strategię sprzedaży na allegro z transakcjami w sklepie internetowym?

Dlaczego warto połączyć strategię pozycjonowania na Allegro i sprzedaż w sklepie internetowym? Poniżej przedstawiamy 5 kluczowych powodów!

1. Zwiększenie zasięgu

Połączenie sprzedaży na Allegro z transakcjami w sklepie internetowym pozwoli Ci zwiększyć zasięg swojej marki i dotrzeć do większej liczby klientów. Poskutkuje to maksymalizacją makro- lub mikro konwersji (np. w postaci zakupu produktu, wejścia na podstronę produktową lub wysłania zapytania o ofertę).

2. Zwiększenie sprzedaży

Wykorzystanie Allegro jako dodatkowego kanału sprzedaży może przyczynić się do zdecydowanego zwiększenia liczby sprzedanych produktów. Niektórzy klienci preferują zakupy na portalu Allegro z powodu jego popularności i zaufania do platformy. Jeśli masz sklep internetowy oferujący unikalne towary lub specjalne oferty, spróbuj połączyć oba kanały sprzedaży. Być może uzyskasz większe zyski w perspektywie długofalowej.

oferty popularnych produktów na Allegro

3. Budowanie zaufania klientów

Sprzedaż na Allegro może zbudować większe zaufanie klientów do Twojej marki (Allegro jest dobrze znane i cenione wśród polskich konsumentów). Korzystanie z tej platformy jako kanału sprzedaży daje zamawiającym pewność, że Twoje produkty są autentyczne i zgodne z opisem. Możesz również wykorzystać pozytywne opinie i oceny od klientów na Allegro jako formę społecznego dowodu na jakość swoich produktów.

4. Synergia marketingowa

Połączenie sprzedaży na Allegro z transakcjami w sklepie internetowym pozwala na wykorzystanie tzw. synergii marketingowej. W tym przypadku możesz promować produkty za pośrednictwem Allegro (np. poprzez kampanie reklamowe, specjalne lub wyróżnione oferty), a następnie przekierowywać klientów do swojego sklepu internetowego w celu dokonania zakupu. Może to poskutkować zwiększeniem skuteczności Twoich działań marketingowych i przynieść wysoki zwrot z inwestycji.

5. Kontrola nad kanałem sprzedaży

Posiadanie własnego sklepu internetowego daje Ci większą kontrolę nad procesem sprzedaży, w tym nad politykami cenowymi, obsługą klienta i brandingiem. Połączenie strategii sprzedaży na Allegro z transakcjami w sklepie internetowym pozwala Ci utrzymać tę kontrolę i jednocześnie wykorzystać potencjał popularności Allegro jako platformy e-commerce.

Jakie czynniki mają wpływ na pozycje produktów w serwisie Allegro?

Czynniki mające wpływ na pozycje produktów w serwisie Allegro:

 • Wprowadzenie precyzyjnego i atrakcyjnego tytułu oraz opisu produktu, zawierającego odpowiednie słowa kluczowe. Ważna jest w tym przypadku zgodność z wyszukiwanymi frazami kluczowymi przez potencjalnych klientów.
 • Wybór odpowiedniej kategorii dla produktu oraz dokładne uzupełnienie atrybutów. Może to zdecydowanie ułatwić klientom znalezienie Twoich produktów.
 • Wysoka jakość obsługi klienta i pozytywne doświadczenia zakupowe. Przekładają się również na większe zaufanie i chęć zakupu. Regularne zachęcanie klientów do wystawiania opinii może pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku.
 • Odpowiednie cenowanie produktów i oferowanie atrakcyjnych promocji. Mogą przyciągnąć większą uwagę i zwiększyć konkurencyjność Twoich ofert. To bardzo pomaga w maksymalizacji zainteresowania proponowanymi produktami.
 • Regularna aktywność na platformie. Aktywność sprzedawcy świadczy o zaangażowaniu i profesjonalizmie. W tym przypadku dotyczy to przede wszystkim regularnego wystawiania nowych produktów, odpowiadania na pytania klientów oraz szybkiego realizowania zamówień.

Warto również wspomnieć, iż pozycje produktów na Allegro (w płatnych wynikach wyszukiwania) można poprawić poprzez umiejętne wykorzystanie narzędzia reklamowego Allegro Ads.

oferty sponsorowane na Allegro

Pozycjonowanie Allegro i sprzedaż w sklepie internetowym – jakie są minusy synergii wielokanałowej?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, iż zarządzanie wieloma kanałami jednocześnie może być wymagające i czasochłonne. Ponadto, posiadanie sklepu internetowego i prowadzenie sprzedaży na Allegro prowadzi często do większej konkurencyjności cenowej. Dlaczego? Ponieważ Allegro to bardziej „otwarty” i konkurencyjny rynek, a to z kolei może wpływać na presję cenową.

Kolejnym minusem sprzedaży na Allegro i prowadzeniem sklepu internetowego jest dodatkowy wysiłek logistyczny i organizacyjny, co przekłada się na dodatkowe koszty zatrudnienia nowych pracowników.

Ile kosztuje pozycjonowanie na Allegro?

Pozycjonowanie Allegro we współpracy z profesjonalną agencją marketingową jest dobrym rozwiązaniem pod kątem skuteczności sprzedaży. Koszty, które się z tym wiążą, oscylują w granicach 1 000 – 2 500 zł netto miesięcznie. Finalna cena zależy od m.in.:

 • konkurencyjności danej kategorii produktowej,
 • popularności słów kluczowych,
 • zakresu prac SEO.

Koszty pozycjonowania są wyłącznie jednym z wielu czynników koniecznych do określenia podczas rozważania opłacalność tej strategii. Warto również uwzględnić potencjalny zysk oraz wynikający z tego zwrot z inwestycji (ROI).

Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje na temat cennika pozycjonowania produktów na Allegro lub w standardowym sklepie internetowym (np. na platformie WooCommerce lub PrestaShop), koniecznie skontaktuj się ze specjalistami Carted mailowo lub telefonicznie.

Pozycje produktów na Allegro – podsumowanie

Spośród najważniejszych czynników mających wpływ na pozycje produktów Allegro, możemy wyróżnić przede wszystkim:

 • historię sprzedaży,
 • popularność aukcji,
 • oceny i opinie na temat sprzedaży,
 • jakość zdjęć produktów,
 • promocje i reklamy.

Biorąc pod uwagę aktualne standardy, pozycjonowanie produktów na Allegro jest procesem ciągłym, wymagającym monitorowania i dostosowywania strategii w zależności od zmieniających się warunków rynkowych oraz konkurencji. Zachęcamy do regularnego śledzenia i dostosowywania swojej strategii marketingowej – dzięki temu zwiększysz sprzedaż na Allegro w krótszym czasie.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi [pozycjonowanie Allegro]

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat pozycjonowania produktów Allegro.

Co to jest pozycjonowanie produktów Allegro?

Pozycjonowanie produktów Allegro to proces optymalizacji aukcji lub ofert w celu zwiększenia ich widoczności i atrakcyjności dla potencjalnych klientów na platformie Allegro. Poprzez odpowiednie ustawienie tytułów, opisów, kategorii, atrybutów oraz wykorzystanie właściwych słów kluczowych, skutecznie poprawisz pozycje swoich produktów w wynikach wyszukiwania na Allegro i zaczniesz zarabiać więcej.

Dlaczego warto pozycjonować produkty na Allegro?

Pozycjonowanie produktów na Allegro wiąże się z licznymi korzyściami. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o przyciągnięciu większej liczby potencjalnych klientów, co zdecydowanie zwiększa szanse na sprzedaż. Ponadto wyższa pozycja w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania zdecydowanie poprawia zaufanie klientów i wpływa pozytywnie na ich decyzje zakupowe. Pozycjonowanie produktów Allegro pomoże również w wypracowaniu przewagi konkurencyjnej.

Jakie są najlepsze praktyki w zakresie pozycjonowania produktów na Allegro?

W tym przypadku należy zadbać o precyzyjne i atrakcyjne tytuły oraz opisy uwzględniające odpowiednie frazy kluczowe. Równie istotny jest wybór odpowiednich kategorii i atrybutów. Rekomendujemy dodatkowo zadbać o wysokiej jakości fotografie oraz promowanie ofert (np. za pomocą Allegro Ads).

Czy pozycjonowanie produktów na Allegro jest płatne?

Produkty na Allegro można pozycjonować bezpłatnie (w organicznych wynikach) oraz płatnie (na podstawie płatnych wyszukiwań Allegro Ads). Za odpowiednią opłatą można także skorzystać z opcji „Wyróżnione oferty”. Biorąc natomiast pod uwagę aktualne standardy, płacenie za widoczność nie jest konieczne. Wystarczy przykładowo zoptymalizować tytuły oraz opisy swoich aukcji, aby zyskać wstępne szanse na uzyskanie satysfakcjonującego poziomu widoczności.

Czy muszę zatrudnić specjalistę do pozycjonowania produktów na Allegro?

Zatrudnienie specjalisty do pozycjonowania produktów na Allegro może być korzystne, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie. Fachowcy okazują się zazwyczaj doskonałym wsparciem w optymalizacji ofert, wykorzystaniu narzędzi reklamowych i śledzeniu wyników.

Jak długo trwa pozycjonowanie produktów Allegro?

Czas potrzebny do skutecznego wypozycjonowania produktów na Allegro może się różnić w zależności od konkurencji oraz popularności kategorii. Rekomendowanym czasem współpracy z agencją SEO jest minimum 6-12 miesięcy. Po tym okresie możesz odnotować satysfakcjonujące rezultaty, które przełożą się w przyszłości na wyższe pozycje w SERP-ach.

Pozycjonowanie produktów Allegro czy sprzedaż za pośrednictwem własnej witryny internetowej?

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie pozycjonowania produktów Allegro wraz ze sprzedażą za pośrednictwem własnej witryny internetowej. Wówczas możesz liczyć na największą stopę zwrotu z inwestycji.

Porozmawiajmy

Powiedz nam czego potrzebujesz

Kontakt