LOADING

Pozycjonowanie – druk 3D – 3d-up.pl

strona 3d-up

Klient

3d-up.pl zajmujący się profesjonalnymi wydrukami 3D, jedna z pierwszych firm tego typu w Polsce.

Cel

Firma 3D-UP! jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się profesjonalnymi wydrukami 3D. Dzięki temu jej strona była wysoko na zapytania związane z drukiem. Wraz ze wzrostem popularności druku 3D przybywało konkurencji i malał ruch oraz liczba zapytań ze strony.

Celem było przede wszystkim zwiększenie tematycznego ruchu z naciskiem na rejon Dolnego Śląska tak aby zwiększyła się liczba zapytań.

Działania

W pierwszym etapie prac skupiliśmy się przede wszystkim na stronie. Została nieco odświeżona wizualnie, poprawiliśmy formularze dodając możliwość załączania plików z projektami.

Następnie rozplanowaliśmy nową strukturę oraz przygotowaliśmy wytyczne do treści. Oczywiście nie zapomnieliśmy o optymalizacji serwisu.

Z dopracowaną stroną mogliśmy ruszyć z pracami związanymi z linkowaniem.

Efekty

Zmiany na stronie, dodanie treści oraz linkowanie sprawiły, że udało się zwiększyć widoczność serwisu. Niżej widoczność top 3 i top 10:

widoczność 3d-up

Oraz widoczność top 50:

widoczność 3d up top 50

Wzrost pojawił się również na pozycjach, niżej wycinek pozycji:

pozycje 3d-up

Podsumowanie

Strona ma jeszcze dalszy potencjał do wzrostów poprzez inwestycję w treści. Przygotowaliśmy wspólnie z Klientem odpowiedni plan, pomogliśmy znaleźć copywriterów i będzie on realizowany w najbliższym czasie. To też pokazuje, że prace przy pozycjonowaniu nigdy nie kończą się definitywnie, zawsze są obszary strony nad którymi można dalej pracować.

Podaj dalej
Szymon Spychała

Wspólnik w Carted.pl. Pasjonat tematyki e-commerce i możliwości rozwoju oraz zarabiania jakie daje internet. Twitter: https://twitter.com/simonsaysseo

Skomentuj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *